Poradniki do gier

Temat: Jamistość rdzenia
Witam wszystkich bardzo serdecznie!! Jestem osobą nie chorującą na jamistość jednak bardzo mnie interesuje ta choroba ze względu na chorobę Mamy... Czytając wszystkie posty widzę, że osoby tutaj aktywne mają niesamowitą wiedzę na temat tej nieznanej choroby... Chciałabym bardzo, aby Ktoś napisał mi jak można zinterpretować wyniki rezonansu magnetycznego mojej Mamusi... czy są one bardzo złe.... Dodam, że Mama ma planowaną operację na początku października, ma 53 lata i jej objawy to głównie bóle rąk, karku (głównie lewa strona)... nie dokuczają jej na razie zawroty głowy i inne typowe objawy.... Mama miała wykonany rezonans dwa razy: raz dotyczył kręgosłupa szyjnego, raz piersiowego. Były one bardzo oddalone w czasie. Oto wyniki:

Kręgosłup C: (data wykonania badania 2008.10.28)
Badanie zostało wykonane w sekwencjach SE. TSE w czasach T1 i T2-zależnych, STIR, T1 po dożylnym podaniu środka kontrastowego.
W rdzeniu kręgowym widoczna jama syringomieliczna na poziomie od górnej blaszki granicznej trzonu C3 do dolnej blaszki granicznej trzonu Th5, w jej obrębie po dożylnym podaniu środka kontrastowego patologicznego wzmocnienia nie stwierdza się.
Krążki międzykręgowe, trzony kręgowe na wszystkich badanych poziomach o prawidłowej wysokości i sygnale MR.
Przepukliny, stenozy kanału kręgowego nie stwierdza się.
Wnioski: syringomielia kręgosłupa

Kręgosłup Th: (data wykonania badania 2010.05.10)
Badanie wykonano w sekwencjach SE, TSE w czasach: T1-, T2-zależnych, B-FFE3D, STIR w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznej.
Jama syringomieliczna w rdzeniu kręgowym od poziomu Th1 do poziomu połowy trzonu Th5, o szerokości do 10 mm, z poszerzeniem rdzenia w tym odcinku. Po podaniu kontrastu nie wykazano patologicznego wzmocnienia.
Cechy dehydratacji krążków m-k Th1-Th3 i Th4-Th6.
Przepukliny, stenozy kanału kręgowego nie stwierdza się.

Z góry bardzo serdecznie dziękuje za każdą odpowiedź... Chciałabym również dowiedzieć się czy takim zupełnie pierwszym objawem tej choroby mogło być bardzo wysokie OB. Moja Mama 10 lat temu miała wyniki rzędu 120-130!!! Przebywała niemal na każdym oddziale szpitala i nigdzie nie stwierdzono co może być przyczyną tak wysokich wartości OB... potem ta wartość zmniejszyła się do poziomu około 50. i tak pozostaje do dziś.... czy mogło to być już sygnałem jakichś objawów jamistości. Czy u Kogoś z Państwa też takie wartości się pojawiały??

Myślę, że trochę się rozpisałam... ale jest tak wiele pytań i zmartwień...
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!!
Źródło: forum.acmis.pl/viewtopic.php?t=10